d7a 8518

Šiemet, jau aštuntąjį kartą vyko Europos socialinio fondo finansuojamų projektų sėkmės istorijų konkursas ŽINGSNIAI 2021. Nuo birželio 1 dienos 20 ekspertų komisijos atrinktų istorijų buvo publikuotos viename iš populiariausių Lietuvos interneto portalų 15min.lt.  Portalo lankytojai turėjo galimybę išreikšti savo simpatijas balsuodami už vieną iš 20 jiems labiausiai patikusią istoriją. Sėkmės istorijų dvidešimtukas buvo publikuotas specialiame leidinyje „Žingsniai 2021“, kuris bus platinamas visoje Lietuvoje 15 tūkst. tiražu kartu su populiariu žurnalu „Legendos“, taip pat pristatytas į bibliotekas.

Kiekviena istorija – tai naujai atverstas gyvenimo puslapis, kuris byloja ne tik apie svarbius konkretaus žmogaus pokyčius, bet ir apie įtaką visai jį supančiai aplinkai. Už kiekvieno dalyvio sėkmės istorijos stovi artimieji, bendruomenė ir projekto įgyvendinimu besirūpinančių žmonių komanda. Tikimės, jog mūsų herojų pasiekimai įkvėps ir paskatins ir kitus, kuriems tiek nedaug trūksta, jog žengtų tą pirmąjį žingsnį teigiamų pokyčių link.

afia

Labai džiaugiamės, jog UAB ,,Jurasta“ įgyvendinamas projektas, "Paslaugų, skirtų asmenims su spec. poreikiais, teikimas Kėdainių mieste", surinkęs daugiausiai skaitytojų balsų ir patekęs į geriausių penketuką buvo apdovanotas organizatorių dar ir specialiuoju prizu – autorine, garsaus menininko skulptorius Artūro Žilinsko sukurta atminimo dovanėle.

akmuo

Prizą atsiėmė idėjos autorės Jūratė Burlingienė bei Jurgita Gasiūnienė, ir choreografijos pedagogė Ilona Medelinskienė.

dvi

Su šia Lietuvoje dar nauja priemone dirbanti Ilona Medelinskienė papasakojo, kaip šokiai su sensoriniais maišais padeda atsiskleisti autistiškiems ir intelekto sutrikimų turintiems vaikams. „Jie išlavina savo kinestezines (judesio galias“, – sakė Ilona. Pasak jos, per sensoriką, penkis pojūčius vaikai pažįsta save, kitus grupės narius, taip pat mokosi įveikti savo baimes, dirbti grupėje. „Šokdami su sensoriniais maišais vaikai yra laimingi, be to, džiugina aplinkinius. Pasirodydami savo artimiesiems ir kitiems jie jaučiasi pilnaverčiai bendruomenės nariai“, – sakė pedagogė, subūrusi 12–16 metų vaikus, turinčius įvairių specialiųjų poreikių, į ypatingą šokių grupę.

 maiai

Savanorystė, bendruomeniškumas, lyderystė – tai tokios pažįstamos, artimos, kasdien girdimos sąvokos. Tačiau sykiu – tai ne tik skambūs žodžiai. Už jų slypi naujos patirtys ir įkvepiančios istorijos.
Skaitykite daugiau: https://www.15min.lt/gyvenimas/naujiena/laisvalaikis/kedainiuose-ypatinga-sokiu-grupe-sokdami-su-sensoriniais-maisais-vaikai-pazista-save-ir-kitus-1038-1525188?copied

 Kėdainių miesto VVG informacija