ES PARAMOS GALIMYBĖS KĖDAINIŲ MIESTUI

Kėdainių rajono neįgaliųjų draugija šią vasarą įsigijo amatams ir muzikavimui reikalingos įrangos, atnaujino šioms veikloms skirtas patalpas ir su entuziazmu imasi organizuoti laisvalaikio užimtumą senjorams bei negalią turintiems žmonėms. Šį Europos Sąjungos finansuojamą projektą „Susiburkime ir kurkime kartu“ Kėdainių rajono neįgaliųjų draugija įgyvendina pagal Kėdainių miesto vietos veiklos grupės 2016–2022 m. vietos plėtros strategiją. Laisvalaikio ir užimtumo organizavimas neabejotinai prisidės prie to, kad negalią turintys žmonės nesijaustų vieniši ir džiaugtųsi gera emocine sveikata.

Projekto vadovė R. Rylienė sakė, jog ypatingai džiaugiasi nauja projektine veikla – siuvimo būreliu, į kurį kviečiame visus mokytis siūti. Labai džiugu, jog būrelio metu dalyviams suteikiamos visos reikalingos priemonės, įskaitant ir siuvimo mašinas bei overlokus.

mokytoja

Spalio 15 d. nuvykus aplankyti į šio būrelio užsiėmimą atėjusių dalyvių, nekilo jokių abejonių, jog siuvimo veiklos yra labai paklausios: vienos moterys siuvo palinkusios prie siuvimo mašinų, kitos susėdusios savo darbo vietose ar po kelias, tiesiog tarpusavyje tarėsi kaip ir kas čia būtų geriau, trečios kažką ardė ar siūlėjo.

bendra siuvam

Mums buvo labai smalsu, ko šiame pradžiamokslio būrelyje moko? Vadovė paaiškino, jog dalyviai išmoksta pasidaryti brėžinius, iškarpas, patys kerpa, patys siuva. Mokydamiesi siūti daug bendraujame, argumentuojame ir tariamės. Čia ne mokykla, todėl mes beveik nieko nerašome. Mokomės tik per patyrimą.

matuojam kerpam

Dalyvės sakė, jog vadovė dėmesį skiria kiekvienam individualiai: padeda, paaiškina ir padrąsina. Tačiau, be abejo, kiek įgudus siūti, norėsis įsigyti savų audinių, prie jų tinkamų siūlų ar kitų priemonių.

trys siuvam

grazi dvi siuvam

dvi siuvam

Linkime visiems sėkmės,  kantrybės užbaigti pradėtus gaminius ir neprarasti ūpo!

Kėdainių miesto VVG informacija