Bendras

Kėdainių miesto vietos veiklos grupė atsiliepė į LR VRM kvietimą nominuoti 2016-2023m. įgyvendintos strategijos sėkmingiausius vietos projektų pareiškėjų projektus ir pasiūlė kandidatus.

 

Nominacijai ,,Už neįgaliųjų asmenų sociokultūrinio užimtumo skatinimą“ pasiūlytas vietos žiniasklaidos dėmesio sulaukęs projektas, kurį įgyvendino Kėdainių rajono paraplegikų asociacija „Pagelbėk. Dalyvauk. Savanoriauk!“, Nr.08.6.1-ESFA-T-927-01-0153. Tai - puikus kraštiečių atjautos ir bendrystės pavyzdys. Projekto tikslas – senjorų ir neįgaliųjų socialinės atskirties mažinimas Kėdainių mieste. Projekto veiklos apėmė būtinos pagalbos namuose senjorams ir neįgaliesiems teikimą bei aktyvaus poilsio ir laisvalaikio užimtumą. Projekte dalyvavo 250 asmenų, su kuriais dirbo 14 savanorių. ,,Projekto metu du kartus per savaitę keturiasdešimčiai žmonių vežėme sriubą į namus. Įvairūs renginiai ir bendra veikla, suteikia galimybę žmonėms pabendrauti ir pasisemti teigiamų emocijų, stiprybės“, – pasakojo A. Margevičienė. Projekto įgyvendinimo metu vyko lauko bočios, šaškių varžybos ir dalyvių rankų darbo gaminių mugė, apjungusi visus projekto partnerius bei Kėdainių krašto žmonių su negalia organizacijas.

 

Nominacijai ,,Už socialinės rizikos vaikų ir jaunimo užimtumo skatinimą“ pasiūlytas projektas „Jaunimo erdvė be standartų“, Nr.08.6.1-ESFA-T-927-01-0147. Kėdainių suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centro atstovai įsitikinę, kad svarbų vaidmenį, įgyvendinant projektus, atlieka projekto partneriai. Ši įstaiga kartu su bendraminčiais rūpinosi socialiai pažeidžiamų paauglių ir jaunimo užimtumu. Projekto tikslas – padidinti Kėdainių miesto VVG teritorijoje gyvenančio, socialinę atskirtį patiriančio rizikos grupių jaunimo (14-29 m.) užimtumą, kultūrinį ir visuomeninį veiklumą ir integraciją bendruomenėje. Į projekto veiklas įtraukiami ir jų šeimų nariai. Didelis dėmesys buvo skiriamas savanorystės skatinimui, savanorių parengimui ir savanoriškos veiklos organizavimui.

 

Nominacija ,,Už pagalbą verslo pradžiai“ pasiūlytas projektas „Stiprinkime jauną verslą Kėdainių mieste“, Nr. 08.6.1-ESFA-T-927-01-0247. Įgyvendinus projektą įkurti penki nauji verslai, kurie veikia ir teikia paslaugas miesto gyventojams – nuo kūno rengybos iki fotosesijos. Projektu buvo siekiama skatinti jaunų verslo subjektų verslumą Kėdainių mieste bei suteikti pagalbą jauno verslo subjektams, įgyvendino UAB „Radovės projektai“. Projektas buvo skirtas penkiolikai jaunų verslo subjektų, kurie visi konsultuoti verslumo klausimais, dešimčiai jų suteiktos priemonės veiklai pradėti: 5 komplektai (sporto įrangos komplektas; grožio specialisto komplektas; fotografijos įrangos komplektas; logopedo įrangos ir priemonių komplektas; spec. pedagogo (logopedo) įrangos komplektas).

 

Kėdainių miesto VVG informacija