ES PARAMOS GALIMYBĖS KĖDAINIŲ MIESTUI

d7a 8398

Gruodžio 5 dieną Kėdainiuose šventiškai paminėta Tarptautinė savanorių diena ir Padėkos savanoriams diena. Vilainių kultūros centre vykusios šventės metu į sceną buvo kviečiami įvairių nevyriausybinių organizacijų, veikiančių mūsų rajone, vadovai ir savanoriai.

aciu 1

Pirmą kartą daugiau kaip 160 kraštiečių iškilmingai įteikti Savanorio ženkleliai. Rajono savivaldybės mero padėkos įteiktos 42 rajono nevyriausybinėms ir bendruomeninėms organizacijoms už savanorystės skatinimą ir puoselėjimą.

ACIU 2

 Itin džiugina tai, jog visuomenė, Nevyriausybinių organizacijų taryba pastebėjo reikšmingą krašto savanorių indėlį prisidedant prie kasdieninių darbų ir prie neseniai praūžusios pandemijos pasekmių suvaldymo bei Karo Ukrainoje metu nukentėjusiems žmonėms teikiamos pagalbos maistu, drabužiais, buities reikmenimis, medicinos ir higienos priemonėmis ir pan. Prie pagalbos ukrainiečiams itin daug prisideda asociacija „Kėdainių samariečiai“, Kėdainių rajono moterų krizių centras, Kėdainių šv. Juozapo parapijos „Caritas“, Maltos ordino kėdainiečių grupė ir kitos organizacijos.

ACIU 3

 ACIU 4

Ne mažiau daug svarbių savanoriškos veiklos kasdienių darbų atlieka jaunimo savanoriškos organizacijos bei šešių Kėdainių miesto VVG projektų vadovai ir dalyviai: M. Čiuželio labdaros ir paramos fondo projekto „Sidabrinė linija Kėdainiuose“ savanoriai. Pareiškėjo UAB ,,Jurasta“, projekto ,,Paslaugų, skirtų spec. poreikių turintiems asmenims, teikimas Kėdainių mieste“ drauge su partnerių Asociacija ,,Mes kitokie vaikai“ savanoriai. Senjorus ar negalią turinčius žmones vienijančios organizacijos: Kėdainių r. neįgaliųjų draugijos projekto: ,,Susiburkime ir kurkime kartu“, Lietuvos kurčiųjų draugijos Kauno teritorinės valdybos Kėdainių pirminė organizacija, projekto ,,Tyla - ne kliūtis žinoti, suprasti ir bendrauti“ savanoriai. Kėdainių rajono moterų krizių centro ir Kėdainių šv. Juozapo parapijos „Caritas“ projekto drauge su asociacijos Kėdainių samariečiai dalyviai ir kitos, vaikais ir jaunimu besirūpinančios nevyriausybinės organizacijos bei Asociacija Kėdainių senamiesčio bendruomenė.

 ACIU 5

Pasak vyriausios specialistės, nevyriausybinių organizacijų koordinatorės A. Stadalnykienės: „Tai ženklelis, turintis vertę. Jis teikiamas žmogui, kuris savanoriauja ilgiau nei tris mėnesius, metus. Šis ženklelis parodys, kad tai žmogus, neabejingas šalia esančiam, darantis daugiau, nei jam priklauso, kuris atiduoda savo laiką ir jėgas, kad galėtų pagelbėti kitiems. Šiandien Savanorio ženklelis įteiktas daugiau nei 140 savanorių. Šis skaičius rodo, kad mūsų rajono žmonės yra gana tolerantiški, supratingi. Būkite stiprūs, tegul savanorystė mus jungia bendrystei, pagalbai ir atjautai.“

Po iškilmingos dalies savanoriai klausėsi Linos Rastokaitės solinio koncerto. Ačiū savanoriams už Jūsų daromus gerus darbus!

ACIU 6

Kėdainių miesto VVG informacija