Rugpjūčio 25d. vyko mokymai tema „Viešas kalbėjimas ir oratorystė“, kuriuos vedė charizmatiškas lektorius, Kauno Koučingo ir NLP klubo steigėjas, UAB ,,Asmenybės dizainas” vadovas, NLP mokymų treneris, turintis dviejų tarptautinių organizacijų licenzijas, Koučingo ir Eriksoninės terapijos specialistas, A. Jarašiūnas.
Kėdainių miesto vietos veiklos grupė įgyvendinama projektą ,,Mes galim: susitarti, bendradarbiauti, savanoriauti“, kurį finansuoja Kėdainių rajono savivaldybė dovanoja kėdainiečiams išskirtinės kokybės mokymus. Mokymų temos pasirinktos atliepiant vietos projektų pareiškėjų išsakytas problemas. Neretai pareiškėjai susiduria su poreikiu skaityti pranešimus įvairiuose renginiuose, susirinkimuose, konferencijose ar tiesiog pristatyti savo veiklą, sakyti sveikinimo žodį ir tt. Viešai pasisakant labai svarbu, kad kalba tinkamai pasiektų klausytoją ir sulauktų grįžtamojo ryšio. Lektoriaus teigimu oratorystė - menas, kurio galima išmokti dirbant su savo įvaizdžiu, auditorijos pajautimu ir valdymu, gebėjimu laisvai ir lanksčiai prisitaikyti prie situacijos, turinio ir formos. O viešas kalbėjimas - tai tam tikrų veiksmų seka, kuriais daroma įtaka pašnekovui, siekiant norimo tikslo arba rezultato.
Lektorius aptarė pasitikėjimo savimi stiprinimo ir auditorijos valdymo metodus, buvo diskutuota kaip elgtis vienoje ar kitoje situacijoje. Andrius Jarašiūnas mokė kaip per asmeninį nusiteikimą ir malonios asmenybės įvaizdį įgyti auditorijos pasitikėjimą, skatinti klausytojų reakcijas. Sužinojome, jog vienas pagrindinių sėkmingos kalbos elementų yra kūno kalba: išvaizda, akių kontaktas, veido išraiška, judesiai ir gestai, bei balso intonacija, kurie yra svarbūs sėkmingam pasirodymui ir, žinoma, lems siekiamus rezultatus arba (ne)sėkmingą pokalbio pabaigą.
Išmokome kokiais reikšmingais raktiniais žodžiais lengviau valdyti auditoriją bei paskatinti veikti arba įsitraukti į diskusiją. Diskutavome apie skirtingus kalbėjimo stilius. Praktiškai išbandėme kaip atviram pokalbiui su pašnekovu sukurti palankią atmosferą.
Lektorius sakė, jog norint laisvai jaustis prieš auditoriją, nugalėti viešo kalbėjimo baimę reikia susikaupti į savo žinutę, tai ką norite perduoti, bet ne į baimę kalbėti. Rekomendavo nenukrypti nuo pokalbio temos, tačiau prisitaikyti prie situacijos ir padalinti ją į kelis segmentus, o esant reikalui - keisti balso toną. Lektorius palinkėjo visiems, jog tai, ką išgirdome mokymu metu paverstume sėkminga savo patirtimi. Belieka tik praktikuotis.
Dėkojame už mokymus, naujas žinias ir įgūdžius, kuriuos tikrai ne vieną sykį panaudosime praktiškai.
Kėdainių miesto VVG informacija