ES PARAMOS GALIMYBĖS KĖDAINIŲ MIESTUI

d7a 8398

Kėdainių miesto vietos veiklos grupė vykdo nuolatinę VVG projektų stebėseną lankydamasi pareiškėjų projektų veiklose. Balandį aplankėme penkis, ,,UAB Radovės projektai“ projekto: „Stiprinkime jauną verslą Kėdainių mieste“, Nr. 08.6.1-ESFA-T-927-01-0247 dalyvius.

Projekto esmė - skatinti kurtis naujus verslus Kėdainių mieste. O įsikūrusiems jauniesiems verslininkams suteikti galimybę išbandyti modernias verslo priemones (ne ilgiau kaip 2 metus) bei išklausyti mokymus aktualiomis verslo pradžiai temomis. Projekto metu į veiklas įtraukta penkiolika jaunojo verslo atstovų, pradėjusių vykdyti penkias skirtingas veiklas ir teikiančių kėdainiečiams šias paslaugas: logopedo, spec. pedagogo, fotografo, kūno rengybos specialisto ir kosmetologo. Visi jaunieji verslininkai – fiziniai asmenys, dirbantys pagal individualios veiklos pažymas. Projektas finansuojamas iš Europos socialinio fondo ir Kėdainių rajono savivaldybės biudžeto lėšų.

Vienaip ar kitaip, šiais laikais jaunam žmogui imtis nuosavo verslo neužtenka vien tik noro ar optimistinio nusiteikimo, būtina tūrėti nemažai drąsos ir artimųjų palaikymo. Kėdainietis Titas Valionis, kuriam perduotas profesionalus fotoaparatas Nikon Z6 su visu fotografavimo įrangos komplektu.

 val1

Jaunuolis džiaugėsi, jog išsipildė jo sena svajonė, ne tik turėti kokybišką fotoaparatą, kuris tinka: įvairiems įrenginiams, portretiniai ir gamtos fotografijai, bet ir laisvu nuo studijų metu pačiam prasimanyti šiek tiek pinigėlių. Aistrą fotografijai Titą užvaldė dar nuo ankstyvos paauglystės. Titui fotografija – tai ne vien tik gera foto technika, pikseliai ir užrakto spragsėjimas. Tai – individualus meninis požiūris. Įsigijus foto įrangą, atsirado galimybė realizuoti save fotografuojant įvairaus žanro renginius, asmenines šeimos šventes ir tt.

Foto įranga gali būti naudojama tiek studijinei fotografijai, tiek fotografavimui prasto apšvietimo sąlygomis, tiek ekstremalaus sporto filmavimui.

val2

Jaunuolio foto darbus galima pamatyti socialinėje erdvėje: https://www.facebook.com/ValionisPhotography.

Vaikinui nesvetima savanorystė, todėl jis mielai fotografuoja visur ir viską: tiek gimtuose Kėdainiuose vykstančius renginius (Festivalį „Broma Jazz“ ir pan.), ar tiesiog ,,kažką įdomaus“ pamatyto keliaujant po Lietuvą.

grozis1

BonaVi studijoje, mus pasitiko dvi žavios kosmetologės, grožio specialistės Daiva ir Ingrida, teikiančios kėdainiečiams veido odos ir viso kūno grožio procedūrų paslaugas. Šiame salone taip pat vyksta Roll Shape treniruotės, presoterapija, EMS treniruotės - naujas, greitas ir efektyvus būdas atsikratyti papildomų kilogramų ir pagerinti sveikatą.

grozis

Merginos džiaugėsi, jog projekto dėka abi pakeitė ankstesnes profesijas ir nuo šiol dirba pačios sau. Atšilus orams salone klientų netrūksta: darbas prasideda nuo ankstaus ryto ir dažnai tęsiasi 12 valandų. Salono paslaugomis naudojasi ir jaunos merginos, ir brandžios moterys. Beje, pasidžiaugė pašnekovės, vyrai pas mus taip pat apsilanko, todėl kviečiame ir kitus kėdainiečius nelikti abejingiems savo išvaizdai ir sveikatai. Daugiau apie teikiamas paslaugas rasite čia: https://www.facebook.com/BonaVi-Studija-K%C4%97dainiai-175691725826986

Džiugu, kai į projekto veiklas įsitraukia jaunieji verslininkai, ypatingai, teikiantys logopedo, spec. pedagogo paslaugas.

Didžioji dalis vaikų į pasaulį atkeliauja jau turėdami įgimtus gebėjimus išmokti kalbą, bet ne visi. O ką daryti, jei jūsų vaikelis neskuba pradėti kalbėti? Gal nenori, o gal jam reikia specialisto pagalbos? Logopedo darbo tikslas – laiku įvertinti vaikų kalbos raidos ypatumus, padėti kalbėjimo ir kalbos sutrikimų turintiems vaikams įveikti ugdymosi sunkumus, konsultuoti ir įtraukti tokių vaikų tėvelius į savo vaikų ugdymosi procesą.

Privatus logopedo kabinetas „Pikė Mukuotukas“ jau skaičiuoja antruosius veiklos metus ir gali pasidžiaugti savo nuolatiniais veiklų dalyviais, kurie skuba į užsiėmimus kelis kartus per savaitę, taip pat nuolatos prisijungiančiais naujais dalyviais. „Dalyvių amžius labai įvairus – nuo 4 iki ... 50 metų,“ - pasakoja kabineto šeimininkė Gitana. Iš pradžių į užsiėmimus ateina vaikučiai su tėveliais, apsižiūri, pasitaria su patyrusiais specialistais, kokios pagalbos jiems labiausiai reikėtų. Vėliau vaikučiai mielai pasilieka vieni, nes jiems čia labai patinka.

Danile1

Logopedė Gitana džiaugiasi, kad ryžosi dalyvauti jaunojo verslo projekte – įsigyta moderni įranga: audiovizualinių ir kognityvinių stimulų aparato FOBRAN ausinės su mikrofonu ir dinaminiu filtru, įvairių priemonių komplektu kalbos įgūdžiams lavinti, bet labiausiai džiugina interaktyvus ekranas. Tai nepakeičiamas logopedo veiklų pagalbininkas!

Danile2

Danile3

Paklausėme – ar dalyvautų antrą kartą tokiame projekte? Taip, žinoma. Jau dabar galvoje sukasi įvairios idėjos - užsiėmimai su vaikučiais yra labai gerai, jie labai reikalingi, bet trūksta užsiėmimų tėveliams, vaikų ir tėvelių stovyklėlių.

 

Logopedo paslaugų prireikia vis didesniam skaičiui vaikučių ir suaugusiųjų. Taip jau sutapo, kad tuo pačiu metu veiklą pradėjo ir kitas privatus logopedo spec. pedagogo kabinetas ,,Žiniuko šalyje".

langas

Jo šeimininkė Jūratė mielai sutiko papasakoti apie savo verslo iššūkius. „Veikla tikrai labai reikalinga, turime nemažai nuolatinių dalyvių, tokios veiklos poreikis nuolatos auga.

jurate

Džiaugiamės galėdami pasinaudoti naujausia logopedo profesine įranga: interaktyviu ekranu, kolonėle JBL „Partybox 1000, kuri tinka ir mūsų veikloms, su ja vaikučiai gali ir muzikantais pabūti, nesudėtingus muzikinius kūrinius sukurti arba atkartoti. Labai laukėme interaktyvių grindų „MagicBox“. Daugybę veiklų galima su jomis nuveikti! Ir žodžius mokytis, ir spalvas, ir spalvinti. Visą dieną vaikai rastų veiklos.

jurate2

jurate3

Ar verta dalyvauti tokiuose projektuose? Logopedės Jūratės nuomonė – taip, žinoma. Jūratė turi daugybę idėjų ateičiai – įsigyti daugiau specialios įrangos kalbos įgūdžiams lavinti, organizuoti grupinius užsiėmimus, taip pat ir vasaros stovyklėles.

Kėdainių miesto VVG informacija