d7a 8518

Kėdainių verslininkų asociacija kartu su partneriu – Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų Kėdainių filialu, įgyvendina projektą „Jauno verslo subjektų stiprinimas Kėdainių mieste“, kurio tikslas – suteikti pagalbą verslo pradžiai Kėdainių miesto jauno verslo subjektams.

Jauniems verslininkams verslo vystymui perduoti 5 komplektai priemonių/įrangos: fotografijos, automobilių kondicionieriaus pildymo, tinkavimo, kosmetologijos, masažo ir statybos/santechnikos. Taip pat organizuoti asmeninių ir verslumo gebėjimų ugdymo mokymai, teiktos individualios konsultacijos.

Kėdainių miesto vietos veiklos grupės administracijos darbuotojai lanko visus projektų vykdytojus, stebi kaip jiems sekasi įgyvendinti veiklas. Pasak Kėdainių verslininkų asociacijos vadovo Andriaus Žilinsko, įgyvendinamo projekto veiklomis bus paskatintas jauno verslo subjektų darbuotojų verslumas, suteikiant verslo pradžiai ir plėtrai reikalingas žinias, įgūdžius bei laikinai suteikiant priemones. Įgyvendinant projektą yra suteiktos 6 priemonės 5 jauno verslo subjektams.

„Tikrai nesigailiu ir ilgai negalvodamas sutikau dalyvauti projektų konkurse, nes man patiko idėja – kurti palankias verslo vykdymo sąlygas pradedantiems asmenims perduodant priemones. Buvo malonu tai daryti, žinant, kaip yra sunku pradėti bet kurį verslą, ypač karantino metu. Jaunam verslui suteikta pagalba atsižvelgiant į kiekvieno projekto dalyvio veiklos specifiką. Vyksta individualios konsultacijos, mokymai, perduoti šeši priemonių komplektai jauno verslo subjektams. Laikas parodys, kaip pasiteisino ši pagalba. Jei kuris dalyvis apsigalvos ir nevykdys toliau verslo – ne bėda, nes tai buvo tik galimybė išbandyti save su laikinai suteiktomis priemonėmis, todėl projekto dalyviams nereikėjo sukurti darbo vietų ir jas išlaikyti, – sakė A. Žilinskas, Verslininkų asociacijos vadovas.

Tiek vasarą ar žiemą kiekvienam reikalingas kondicionierius automobilyje, todėl projekto veiklų vykdymui pasirinkta automobilinių kondicionierių pildymo stotelė, kuri gali užpildyti visų pageidaujančių kėdainiečių automobilių kondicionierius. 

Statybos ir santechnikos įranga labai pagelbėjo kitam pradedančiam verslininkui, įrenginėjančiam naują biurų pastatą Kėdainių miesto pakraštyje. Dabar jis gali sklandžiai bei greitai atlikti suplanuotus darbus, nebereikia ieškoti, kur išsinuomoti reikiamą įrangą. 

 

Pirmuosius žingsnius statybų versle žengiančiam kėdainiečiui itin pravertė naujas tinkavimo aparatas. „Šio projekto dalyviu tapau atsitiktinai, kai prieš kelis metus visur ieškojau informacijos, kaip galima pačiam pradėti individualią veiklą, verslą ar būtų galima gauti kokią nors paramą. Pats dalyvavau konsultacijose ir teoriniuose mokymuose, kurie buvo labai naudingi ir reikalingi. Galiausiai laikinai dviem metams gavau naują įrangą – tinkavimo mašiną. Šiemet jau keletą kartų ja dirbau privačiame ir visuomeniniame objektuose. Esu dėkingas likimui, kad man taip pasisekė ir atėjo savalaikė pagalba. Jeigu neturėčiau tinkavimo aparato – tektų nuomotis, o tai kainuoja nemažus pinigus. Jeigu tik pasitaikytų galimybė būtinai dar kartą dalyvaučiau tokiame ar panašiame projekte. Tai labai didelė paspirtis ir gera galimybė, ypač pradedančiam verslininkui“, – tvirtina verslininkas Martynas Semaška.

 

 

 

 

Dovanota modernia fotografavimo įranga džiaugiasi jauna kėdainietė, kurios darbus galima pamatyti socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje: „Kamilė Žikaitė photography“. Ji sako, kad praėjusią vasarą sulaukė nemažai užsakymų, fotosesijų, o dabar jau planuoja darbus kitiems metams. 

Tuo tarpu grožio specialistė – kinezeterapiautė Jūratė Rakauskienė patenkinta kosmetologijos įrangos komplektu – daugiafunkciniu ir deguonies aparatais. Grožio salone moteris dirba pagal individualios veiklos pažymą. Jūratė iki dalyvavimo projekte ieškojosi papildomo uždarbio, o šiuo metu jau atlieka didmiesčiuose populiarias dermoabrazijos ir deguonies įsotinimo procedūras.

„Aparatinių procedūrų naudą klientai pastebi iš karto, nes viena tokia procedūra prilygsta kursui įprastų procedūrų. Džiaugiuosi man suteikta galimybe išbandyti šias grožio priemones, nes klientų tikrai netrūksta, todėl planuoju ir toliau tęsti pradėtą verslą“, – tikina Jūratė Rakauskienė. 

 

 

 

 

Linkime sėkmės visiems projekto dalyviams ir augimo ,,pasimatuotoje“ verslo srityje.