R

 

Paskelbti perspektyviausi Lietuvoje nevyriausybinių organizacijų (NVO) projektai. Jais tapo 5 iniciatyvos, kuriomis siekiama spręsti įvairias atskiriems šalies regionams ar visai Lietuvai svarbias socialines ar kultūrines problemas. Atrinkti 4 kėdainičių projektai, kurie bus ir toliau plėtojami specialioje „NVO Akseleratoriaus“ programoje.

Perspektyviausi NVO projektai buvo atrinkti pasibaigus intensyviems šešis mėnesius trukusiems mokymams. Juos metų pradžioje iš viso pradėjo 10 į „NVO Akseleratorių“ kruopščiai atrinktų komandų iš 7 Lietuvos savivaldybių – Trakų, Širvintų, Švenčionių, Kėdainių, Ukmergės, Šalčininkų ir Elektrėnų.

„NVO Akseleratoriaus“ komisijai įvertinus po mokymų parengtus dalyvių projektų pristatymus, pateiktus „Pitch day“ renginyje, verčiausiais toliau dalyvauti projekte ir plėtoti pristatytas idėjas buvo pripažinti:

  • Kėdainių rajono Moterų krizių centras, sukūręs iniciatyvą „Emocinio atsparumo centras“, skirtą krizių prevencijai ir moterų savitarpio pagalbai ir palaikymui stiprinti.

  • Krakių bendruomenės centras, plėtojantis socialinį verslą įkurtoje bendruomenės kavinėje, kurioje pardavinėjama vietos ūkininkų produkcija, vykdomos socialinės, kultūrinės, edukacinės ir savanoriškos veiklos, puoselėjančios Krakių krašto kultūrą.

  • VšĮ „LASS Pietvakarių centras“, sukūrusi projektą „Pojūčių turizmas“, skirtą pažinti pasaulį per neregio pojūčius – matantieji kviečiami patirti aplinką lytėjimu, skoniu, uosle ir klausa.

  • Asociacija „Kėdainių samariečiai“, kuri drauge su vietos verslininku pagalba teikia pagalbą ilgalaikiams bedarbiams, juos parengia, apmoko ir integruoja į socialinę aplinką.

  • Lina Baublienė ir jos projektas „Surink Lietuvą“, kuriuo siekiama paskatinti žmones ne tik keliauti po savo kraštą, tačiau ir pažinti jo istoriją, vietos žmones ir atrasti naujų keliavimo formų.

Perspektyviausius 5 šių metų Lietuvos NVO projektus išrinko „Kurk Lietuvai“ alumnų tinklo inicijuoto projekto „NVO Akseleratorius“ komisija, kurią sudarė Arūnė Matelytė, „GovTech“ vadovė, Gediminas Almantas, „Atviros Lietuvos“ fondo tarybos pirmininkas, Marius Čiuželis, Mariaus Čiuželio paramos ir labdaros fondo ir „Sidabrinės linijos“ įkūrėjas, Justina Lukaševičiūtė, Lietuvos Respublikos Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos NVO plėtros skyriaus vadovė, Arvydas Plėta, „Katalista Ventures“ inovacijų partneris, ir Greta Monstavičė, „Katalista Ventures“ vadovė ir bendraįkūrėja.

Komisijos nario Gedimino Almanto teigimu, renkant perspektyviausius programoje dalyvaujančius NVO projektus buvo atsižvelgta į jų potencialų poveikį visuomenei ar vietinei bendruomenei, aktualumą, perspektyvas ir novatoriškumą.

Į kitą programos „NVO Akseleratorius“ etapą, vyksiantį spalio–balandžio mėnesiais, atrinkti projektų įgyvendintojai, planuojama, įgis daugiau pažangių verslumo ir organizacijų tvarumo žinių bei gebėjimų. Atrinktų iniciatyvų autoriai dalyvaus dirbtuvėse, kurias ves skirtingų sričių ekspertai, individualiose konsultacijose ir sprendimų testavime. Be to, atrinkti programos dalyviai turės galimybę naudotis ekspertų iš kitų NVO, privačiojo ir viešojo sektoriaus atstovų pagalba.

Programos „NVO Akseleratorius“ vadovės Julijos Šredersaitės teigimu, į tolesnį etapą nepatekusios komandos taip pat lieka ne tuščiomis.

„Visos iki šiol programoje dalyvavusios nevyriausybinės organizacijos stiprino savo vystymosi ir plėtros įgūdžius, kurių prireikė ir rengiant „Pitch day“ pristatymą, nulėmusį tolesnį jų išlikimą programoje. Intensyvių dirbtuvių metu akseleratoriaus dalyviai įsivertino savo veiklas, išbandė naujus sprendimus bei pritaikė juos savo veiklos strategijose. Ši patirtis, tikime, padės visiems jiems tęsti pradėtus darbus ar imtis naujų, net ir nepatekus tarp penkių perspektyviausiųjų“, – sakė J. Šredersaitė.

Savo ruožtu viena iš „NVO Akseleratoriaus“ mentorių, Mariaus Jakulio Jason fondo vadovė Kotryna Stankutė-Jaščemskienė sako, kad tokios programos kaip „NVO Akseleratorius“, kurios skatina NVO sektoriaus plėtrą ir padeda jam kurti visuomenei reikalingas iniciatyvas, yra itin svarbios Lietuvai.

„Nors šalių progrese ir esminių iššūkių sprendime nevyriausybinės organizacijos užima labai svarbų vaidmenį, dažnai tiek Lietuvoje, tiek ir pasaulyje jos susiduria su žinių ir resursų stygiumi. Todėl akceleratorius, kuris aktyviems piliečiams suteikia svarbius resursus ir verslo profesionalų mentorystę, leidžiančią tvariai vystyti šaliai reikalingas idėjas, yra sveikintina ir būtina iniciatyva“, – pabrėžė K. Stankutė-Jaščemskienė.


Apie „NVO Akseleratorių“ 

„NVO Akseleratorius“ – tai unikalaus formato mokymų ir mentorystės programa, paremta tvaraus verslo ir startuolių vystymo pagrindais. Ja siekiama paskatinti regionuose veikiančias NVO tiek į savo veiklos sritis, tiek į finansavimo šaltinius bei bendruomenių įtraukimą pažiūrėti ne tik kūrybiškiau, bet ir veikti tvaraus veiklos modelio principais, siekiant kurti pokytį regionuose.

Projektas yra Aktyvių piliečių fondo, finansuojamo Europos ekonominės erdvės (EEE) finansinio mechanizmo lėšomis, dalis.

Daugiau informacijos apie projektą – https://www.nvoakseleratorius.lt.

Apie „Kurk Lietuvai alumni“

Jaunųjų profesionalų programos alumnų asociacija („Kurk Lietuvai“ alumni tinklas) buria ir vienija profesionalus, sukaupusius patirties, žinių bei kompetencijų įvairiose kultūros, verslo ir mokslo srityse Lietuvoje bei užsienio šalyse. Pagrindiniai organizacijos tikslai – būti programos „Kurk Lietuvai“ alumni narių telkimo platforma, vykdyti projektus, kurie keičia, gražina ir gerina įvairias Lietuvos sritis, įgalinti „Kurk Lietuvai“ alumni tinklo narius dalytis patirtimi ir kompetencijomis su visuomene.

Pranešimą paskelbė: Komunikacijos agentūra „NOVA MEDIA“ , Nova media