d7a 8518

Tryliktą kartą vykstančiame Finansų ministerijos konkurse apdovanojimą „Europos burė 2021“ laimėjo ir į Kėdainius parvežė Lietuvos kurčiųjų draugijos Kauno teritorinės valdybos Kėdainių pirminės organizacijos įgyvendinamo projekto „Tyla ‒ ne kliūtis žinoti, suprasti ir bendrauti“ koordinatorė Viktorija Mockutė. Projektas apdovanotas nominacijoje „Už bendruomeniškumo kūrimą“.

Kėdainių kurčiųjų organizacijoje apsilankęs meras Valentinas Tamulis ir administracijos nevyriausybinių organizacijų koordinatorė Audronė Stadalnykienė bei Miesto vietos veiklos grupės vadovė Kristina Vainauskienė sveikino konkurso laureatę su laimėjimu ir negailėjo jai gerų žodžių už jos atliktą darbą vienijant ir telkiant klausos negalią turinčius žmones.  

Kėdainių rajono savivaldybės meras Valentinas Tamulis sveikindamas laureatę sakė, kad didžiuojasi jos gautu laimėjimu ir užsispyrimu, pirmiausia įveikiant savo pačios negalią ir tada padedant kitiems likimo nuskriaustiems žmonės.

mes

Projekto dalyviai mokosi lietuvių gestų kalbos, kad vieni kitus geriau suprastų. Socialinę atskirtį patiriantys klausos negalią turintys žmonės kartu su savo šeimos nariais bei socialinės rizikos šeimų nariais gauna naujų žinių ir mokosi ugdyti savo socialinius įgūdžius.

Be to, klausos negalią turintys asmenys jau nuo 2020 metų gali stebėti informacines laidas. „Balticum TV“ miesto savaitės žinių laidos yra titruojamos ir verčiamos į gestų kalbą.

Projektas įgyvendinamas pagal Kėdainių miesto vietos veiklos grupės 2016‒2022 metų vietos plėtros strategiją. Iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų jam finansuoti buvo skirta 38 192,60 Eur, dar 3 369,94 eurų yra valstybės biudžeto lėšos. Savivaldybės biudžeto lėšos projekte sudaro 3 882,50 Eur.

Kėdainių r. savivaldybės informacija