d7a 8518

M. Čiuželio labdaros ir paramos fondas sėkmingai įgyvendina projektą ,,Sidabrinė linija“ Kėdainiuose. ,,Sėkmė slypi tame, jog pavyko pasirinkti patikimus ir atsakingus partnerius - Senojo Kėdainių trečiojo amžiaus universitetą (TAU), kuriam vadovauja - G. Jedemskienė“, sakė fondo projektų vadovė Gileta Kėrienė. Ne tik vienišiems senjorams, kuriems kartais trūksta elementaraus pasikalbėjimo, bet ir įvairaus amžiaus žmonėms, liekantiems namuose įvairios negalios, ligos ar karantino metu tenka ieškoti naujų bendravimo formų.

Pirmojo šį rudenį Senojo Kėdainių trečiojo amžiaus universiteto (TAU) renginyje – naujų mokslo metų atidaryme dalyvavo ne tik čia besimokantys senjorai, bet ir įvairių projektų partneriai.

sale

Praėjusius metus senjorai baigė sėdėdami namuose prie kompiuterių ir klausydami vienos kitos paskaitos arba netgi gyvai dalyvaudami (bet tik prie savo kompiuterių), pavyzdžiui, anglų kalbos paskaitose. Kaip sakė šio universiteto rektorė Gražina Jedemskienė, taip netgi vienos klausytojos gimimo diena buvo švenčiama nuotoliniu būdu. Nors koronavirusas dabar labiau siautėja, negu pavasarį, taip nesinori vėl būti uždarytiems namuose.

jedemskiene

G. Jedemskienė pasidžiaugė, kad mūsų TAU bendradarbiauja ir su Estija bei Latvija, taip pat ir su Mariaus Čiuželio labdaros ir paramos fondu, kuris rūpinasi Kėdainiečių senjorų bendravimu ,,Sidabrine linija“. Beje, šio fondo projektų vadovė Gileta Kėrienė sakė, kad Kėdainiuose yra apie 30 savanorių, kurie padeda ,,Sidabrinei linijai“. ,,Mes kartu su jūsų universitetu įgyvendinam Kėdainių miesto VVG vietos plėtros strategijos projektą ir pagal šią strategiją turime padėti pabėgėliams integruotis į visuomenę“, – kalbėjo G. Kėrienė.

Į TAU naujų mokslo metų šventę buvo pakviesta Kėdainiuose gyvenančia du mažamečius vaikus auginanti pabėgėlių iš Sirijos Mohammado Almogdado šeima. Jauni žmonės, kaip sakė pats Mohammadas, buvo sužavėti mūsų senjorais, jų energija, entuziazmu, sakė, įdomu stebėti, kaip žmonės čia pradeda naują gyvenimą. Tai - labai gera idėja. Mohammadas kalba angliškai ir jau kiek pramokęs lietuviškai, todėl gal dar pabendrausime kartu per anglų kalbos paskaitas. Beje, jis Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro jaunesnysis mokslo darbuotojas, doktorantas. Žmona kol kas ieško darbo ir nori išmokti lietuviškai.

pabegeliai