d7a 8518

Nors karantinas sustabdė kai kurias švietimo veiklas ir suplanuotus renginius, Kėdainių suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centro Atvirosios jaunimo erdvės (AJE) darbuotojai rado galimybių ir nestandartinių sprendimų jaunimo užimtumui. Kai kurios įgyvendinamų projektų veiklos vyko nuotoliniu būdu, o kontaktiniai susitikimai su dalyviais buvo organizuoti lauko aikštynuose.

Pagal projekto „Jaunimo erdvė be standartų“, finansuojamo Europos socialinio fondo ir Kėdainių rajono savivaldybės lėšomis, veiklos planą dvi dalyvių grupės vasaros pradžioje baigė nuotolinius savanorių mokymus, kuriuos organizavo Asociacija „Savirealizacijos erdvė“. Penki būsimi AJE savanoriai mokėsi spręsti konfliktines situacijas ir visapusiškai bendradarbiauti. Lektorė Sigita džiaugiasi pasiektais rezultatais: „Atviras ir nuoširdus bendravimas, noras susitarti dėl grupei svarbių dalykų, atsakingas požiūris į susitarimų laikymąsi – raktas į mokymų sėkmę. Reikia tik laiko. O išmokome tikrai daug: suprasti konflikto esmę, konflikto valdymo ir sprendimo būdų, konfliktinių situacijų sprendimo strategijų, konfliktų prevencijos, elgesio konfliktų metu ir dar daug daug svarbių dalykų, kurie bus naudingi ne tik įgyvendinant savanorystės veiklas, bet ir kasdieniame gyvenime“. Jaunuoliai rengiasi savanoriauti pagal projektą numatytose „Sniego gniūžtės“ stovyklose. Kita penkIų dalyvių grupė mokėsi suteikti pirmąją pagalbą ekstremaliose situacijose. Lektorė Danutė pastebi, kad be pagrindinės informacijos apie pagrindinius pirmosios pagalbos principus ir būdus (nukentėjusiojo gaivinimas, kraujavimo stabdymas, imobilizacinės priemonės), jaunuoliai aptarė traumų ir narkotinių medžiagų vartojimo prevencijos principus. Tai ypatingai svarbu, nes dalyvių savanoriška veikla numatyta dalyvaujant įvairuose projekto renginiuose ir išvykose.
Birželio pradžioje Atvirosios jaunimo erdvės darbuotoja Giedrė pakvietė į sportines varžytuves dviratininkus, riedlentininkus bei paspirtukininkus. Dalyviai susirinko Kėdainių suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centro lauko aikštelėje. Aktyviausi pasirodė dviračių ir paspirtukų atstovai, kurie ir varžėsi tarpusavyje. Rungtynių trasą, kurią parengė maloniai sutikęs bendradarbiauti vairavimo mokytojas Rimantas Tepcovas, sudarė penkios rungtys (vienas ratas). Kiekvienas dalyvis turėjo įveikti 5 ratus. Tiek dviratininkai, tiek paspirtukininkai įveikė tas pačias rungtis. Paspirtukininkai puikiai laviravo tarp kliūčių būdami daug arčiau žemės nei dviratininkai. Įgudusiems paspirtukų šeimininkams važiuoti greitai ir saugiai atrodė vienas malonumas. Lyg susilieję su savo transporto priemone skriejo kliūčių ruožu, nebijodami parkristi. Dviratis – daug aukštesnis, reikalauja daugiau susikaupimo ir įgūdžių norint tiksliai laviruoti, sunkiau išlaikyti pusiausvyrą. Mokytojas Rimantas Tepcovas atidžiai sekė kiekvieno dalyvio ir jo transporto priemonės judesį. Tad, baudos ir klaidos nepraslydo pro profesionalo akis. Varžybų nugalėtojai ir visi dalyvavusieji džiaugėsi laimėtais prizais ir simbolinėmis dovanėlėmis.
Šiais renginiais vasara Atvirojoje jaunimo erdvėje nesibaigia. Rugpjūčio mėnesį visus pageidaujančius aktyvios veiklos pakviesime dalyvauti Užkandžių  pasigaminimo praktikume  „Paprasta, skanu, sveika“, kur, naudojant patirtinio – praktinio socialinių įgūdžių ugdymo formas, bus organizuojamos gimtadienių šventės, ekskursijos ir kiti renginiai. „Draugausime, bendrausime, ragausime, žaisime, sportuosime, kalbėsime, judėsime, šoksime, keliausime, sužinosime ir išbandysime greitai paruošiamų, tačiau sveikatai naudingų užkandžių gudrybes. Mokysimės švęsti prasmingai, be svaigalų, patiems pasigaminti ir estetiškai patiekti maisto produktus bei užkandžius, maloniai ir aktyviai leisti laisvalaikį“ – priduria jaunimo neformaliojo ugdymo organizatorė Giedrė. Tai taip pat viena iš projekto „Jaunimo erdvė be standartų“ priemonių.
Kviečiame vasarą nenuobodžiauti, prisijungti ir leisti laiką kartu!                                                                                             

Giedrė Žemaitienė, Jaunimo neformaliojo ugdymo organizatorė
Jūratė Vaitonienė, skyriaus vedėja